Strona głównaRynek nieruchomościBoom na rynku nieruchomości

Boom na rynku nieruchomości

Powody, dla których obecny boom na rynku nieruchomości jest daleki od końca W ostatnich latach obserwuje się rosnący trend w zakupach nieruchomości. Można powiedzieć, że domy sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a wielu twierdziło, że boom na rynku nieruchomości jeszcze się nie skończył. Przytoczono kilka powodów, które dają wgląd w obecny rynek nieruchomości i dlaczego sprzedaż nieruchomości prawdopodobnie nie spadnie przez pewien czas.

Budowanie biznesu nie kwitnie tak samo jak sprzedaż nieruchomości
Istnieje wiele powodów, dla których rynek nieruchomości zwalnia. Jednym z takich powodów jest nadmierna rozbudowa domów na sprzedaż. Chociaż działalność w zakresie budownictwa mieszkaniowego była dość dochodowa, wciąż jest wiele do zrobienia, aby nadrobić zaległości w sprzedaży nieruchomości. To dobrze, ponieważ nie ma wystarczającej liczby domów, aby zaspokoić obecny popyt, a to utrzyma boom na rynku przez pewien czas. Dopóki podaż nie przełknie popytu, rynek nieruchomości będzie prosperował.

Stopy procentowe pozostają rozsądne
Chociaż stopy procentowe nieco wzrosły w porównaniu z ostatnimi kilkoma latami, nadal są stosunkowo niskie i sprawiają, że wiele osób chce kupić dom. Te atrakcyjne stawki pomagają utrzymać rynek nieruchomości, ponieważ większość osób potrzebuje pożyczek na zakup domu, a niskie stopy procentowe sprawiają, że ogólny zakup jest tańszy. Tak długo, jak stopy procentowe pozostaną nieco stabilne, potencjalni nabywcy domów będą nadal wykazywać duże zainteresowanie zakupem domu, ponieważ niskie stopy procentowe sprawiają, że inwestycja jest bardziej przystępna.

Długość części stałej stawki ARM rośnie
Dla tych, którzy mają kredyty hipoteczne o zmiennej stopie procentowej (ARM), mogą martwić się częścią o zmiennej stopie procentowej, gdy ich część o stałej stopie została wyczerpana. Ostatnio część ARM o stałym oprocentowaniu zwiększa się w odniesieniu do długości lat, w których jest ona aktywna. Doprowadziło to do ustabilizowania rynku nieruchomości, a także skłoniło osoby fizyczne do zakupu domu za pomocą ARM, który ma ten nowy dłuższy okres stałej stawki.

Przerzucanie nieruchomości nie jest tak powszechne, jak mogłoby się wydawać
Niektóre osoby obawiają się, że przerzucanie nieruchomości, czyli kupno i szybka sprzedaż nieruchomości po tym, może spowodować pęknięcie bańki na rynku nieruchomości. Jednak ci, którzy wyrazili zaniepokojenie, mogą spokojnie spać, wiedząc, że procentowy wzrost w odniesieniu do przerzucania z 1998 na 2003 r. Wynosi tylko 1%. Patrząc na ogólny schemat rzeczy, wzrost o 1% w ciągu 5 lat nie jest czymś, co powinno powodować zbyt duże zaniepokojenie.

Rynek nieruchomości radził sobie całkiem dobrze w ciągu ostatnich kilku lat, a powyższe czynniki łączą się, aby sprawić, że niektórzy uważają, że bańka na rynku nieruchomości z pewnością pęknie. To, czy ten boom na rynku nieruchomości będzie trwał przez długi czas, okaże się dopiero. Jednak rynek nieruchomości wydaje się być stabilny i chociaż ceny domów mogą nadal rosnąć, podaż nie przeważa popytu i ludzie nadal kupują. Tak więc dopiero przyszłość pokaże, kiedy rynek nieruchomości zacznie zwalniać.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne