Strona głównaKupno mieszkaniaJak okazyjnie kupić nieruchomość?

Jak okazyjnie kupić nieruchomość?

Zakup nieruchomości wciąż jest jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania funduszy. Szukając mieszkania, nie chcemy przepłacać. Na co zwrócić uwagę, aby okazyjnie kupić nieruchomość?

Mając odłożone fundusze, warto przeznaczyć je na inwestowanie w nieruchomość, ponieważ to jedna z najbezpieczniejszych opcji na ulokowanie pieniędzy – daje możliwość ich zarabiania poprzez wynajem lokalu. Ceny mieszkań wciąż rosną i nic nie wskazuje, aby to się zmieniło. W przypadku pojawienia się okazji na rynku w formie nieruchomości, inwestorzy zazwyczaj od razu je wyłapują.

Deweloperzy sprzedając mieszkania, mają określoną marżę i często nie są w stanie mocno obniżyć jej ceny. Wysokie kwoty lokalu oraz brak zdolności finansowej powodują, że wiele osób prywatnych decyduje się na mniejszą powierzchnię, w innej, korzystniejszej budżetowo lokalizacji lub szukają nieruchomości na rynku wtórnym.

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Najlepiej sprzedają się małe mieszkania, czyli lokale w przedziale 28-35 mkw – kawalerki lub 2-pokojowe. Wiele osób jest skłonnych do ich zakupu, ponieważ cena jest trochę niższa, a w późniejszym czasie łatwiej można je sprzedać lub wynająć. Warto jednak określić oczekiwania i budżet względem nieruchomości, którą chcemy kupić. Dzięki temu będzie łatwiej przefiltrować lokale dostępne na rynku i znaleźć okazję.

Jak sprawdzić, czy nieruchomość jest okazją?

Co wpływa na atrakcyjność lokalu? Kwestie związane z samą inwestycją, np. cena, lokalizacja, walory wokół nieruchomości. Warto kupować nieruchomości, porównując je i oglądając dokładnie na miejscu. Dobrze sprawdzić, czy wokół będzie rozbudowywana infrastruktura, która mogłaby zwiększyć ich atrakcyjność.

Okazja – na co zwrócić szczególną uwagę?

Szukając mieszkania, szczególnie z rynku wtórnego, należy wziąć pod uwagę dwa czynniki. Aspekt techniczny, części wspólne, instalacje, stolarkę i czy nie ma pęknięć ścian lub sufitów. Bardzo ważny jest również aspekt prawny – tutaj warto sprawdzić, czy nieruchomość nie jest obciążona hipoteką, nie została nabyta na podstawie umowy dożywocia lub czy posiada dodatkowe roszczenia oraz ograniczenia w dziale III księgi wieczystej.

Gdzie szukać okazji?

W poszukiwaniach lokalu w okazyjnej cenie pomocne będą portale internetowe. Warto śledzić oferty i analizować mieszkania, które najszybciej się sprzedają. Innym sposobem są aplikacje, z których korzystają pośrednicy, zawierające większość nieruchomości z rynku. Dzięki nim można mieć szerszy wgląd w najlepsze oferty.

Dobrym rozwiązaniem dotyczącym zakupu nieruchomości inwestycyjnej – bez względu na to, czy jest to mieszkanie, domek modułowy czy dom – jest także skorzystanie z pomocy specjalistów. Posiadają szeroką wiedzę na temat aktualnych ofert i dostęp do nich, dobrze się orientują, gdzie znaleźć lokale, które stanowią prawdziwą okazję dla inwestora – twierdzi Rafał Nowakowski, prezes CubeEco Sp. z o.o.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne