Strona głównaUncategorizedCzym jest folia elektryczna na szybę?

Czym jest folia elektryczna na szybę?

Folia elektryczna na okno to sposób na uzyskanie efektu na zwanej przeziernej szyby. W niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzuje się takie rozwiązanie – jakie ma zalety i gdzie najczęściej jest stosowane?

Co to jest folia ciekłokrystaliczna?

Folia elektryczna na okno to tak naprawdę folia ciekłokrystaliczna, którą przykleja się do szyby. Przełączalne folie tego typu można łatwo zastosować do istniejących zwykłych okien. Folie są podłączone do prądu i z reguły zawierają pilot do zdalnego sterowania. Za pomocą pilota można ustawiać, czy szyba ma być przeźroczysta czy przezierna (nieprzeźroczysta). Przełączenie pomiędzy jednym a drugim trybem odbywa się niemal natychmiastowo.

Zasada działania takiej folii opiera się na tym, że na jej powierzchni ułożone są drobne kryształki, które pod wpływem napięcia z zasilacza mogą być ułożone w sposób regularny lub nieregularny. W uproszczeniu, w ten sposób uzyskiwany jest efekt przeźroczystej lub przeziernej szyby.

Co ciekawe, montaż takiej folii jest prosty, ponieważ folia jest samoprzylepna. Zatem nie trzeba wymieniać szkła ani przeprowadzać kosztownych remontów. Alternatywą jest nieprzylepna inteligenta folia, która jest laminowana między dwie warstwy szkła.

Jakie są korzyści wynikające z zastosowania folii elektrycznej?

Folia ciekłokrystaliczna zapewnia uczucie prywatności. Jest często stosowane w biurach oraz w miejscach użyteczności publicznej (np. w hotelach lub restauracjach). Coraz częściej jednak rozwiązania aranżacyjne oparte na szkle można także znaleźć w domach i mieszkaniach. Poza zapewnieniem prywatności jest to rozwiązanie, które skutecznie blokuje dopływ ciepła do pomieszczenia i ogranicza promieniowanie UV.

Użycie szkła w sypialni lub salonie jest doskonałym sposobem na danie wnętrzu nowoczesnego wyrazu. Jedną z wad wynikających z używania szklanych ścian byłoby niskie poczucie intymności, ale dzięki folii ciekłokrystalicznej zastosowanie szkła jest nie tylko nowoczesnym, ale także praktycznym rozwiązaniem.

Artykuł zrealizowany przez – Folia elektryczna na okno

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne