Strona głównaBudownictwoKominek - źródło ciepła i element dekoracyjny

Kominek – źródło ciepła i element dekoracyjny

Chyba każdy, kto zamieszkuje dom jednorodzinny nie wyobraża sobie salonu bez kominka. Ten element wyposażenia nie tylko dopełnia estetykę pomieszczenia, ale także dodaje klimatu i dosłownie oraz w przenośni ociepla atmosferę domu. W zależności jakie są nasze oczekiwania i jakich funkcji w kominku potrzebujemy – wyboru warto dokonać przy pomocy profesjonalnego doradcy. 

Kominki – różne warianty

Dokonując wyboru kominka do naszego domu mamy do dyspozycji kominek tradycyjny oraz wolnostojący. Wszystko zależy od naszych preferencji i jaki efekt wizualny nas interesuje. Kiedy nie jesteśmy w pełni zdecydowani, z pomocą przychodzi nam możliwość wykonania wizualizacji przez osobę zajmującą się grafiką. Warto szukać takich firm, które oferują podobne usługi. W specjalnym programie konfiguruje się cechy naszego pomieszczenia, układ i kolor ścian oraz położenie upragnionego kominka. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia podjęcie decyzji o rodzaju kominka, jaki najlepiej będzie pasował do naszego wnętrza. Dzięki takiej możliwości możemy zobrazować sobie wszelkie pomysły i wizje.

Co z ekologią?

Wiele osób, pomimo postępu czasu i technologii, nie odeszło od tradycyjnych metod ogrzewania i nadal pali drewnem w swoich piecach kominkowych. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ponieważ umiejętne palenie drzewem jest wydajne i przede wszystkim ekologiczne. Niestety wiele osób (szczególnie można to wyczuć w sezonie grzewczym) pali niedostosowane do tego celu przedmioty, co wywołuje bardzo duże szkody dla środowiska. Unosi się wówczas ostry, nieprzyjemny zapach, a opary dymne zawierają w sobie bardzo dużo niebezpiecznych związków. Jednym słowem palenie starych opon, plastikowych przedmiotów, butów czy ubrań zatruwa nas i nasze środowisko. Obecnie nowoczesne piece są o wiele bardziej wydajne niż starego typu sprzęty. W praktyce oznacza to, że wytwarzają znacznie więcej ciepła przy małej ilości palącego się drewna. Przy tym są bezpieczne zarówno dla domowników, jak i środowiska.

Więcej na temat kominków na https://www.schiedel.com/pl/kominy-wroclaw/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne