Strona głównaBudownictwoDlaczego warto skorzystać z metody wibracyjnej przy układaniu posadzki?

Dlaczego warto skorzystać z metody wibracyjnej przy układaniu posadzki?

Posadzki wibroprasowane wyróżniają się ponad przeciętną wytrzymałością oraz bardzo dobrą estetyką. Na rynku jest wiele przeróżnych typów posadzek tego typu w związku z czym można wybierać spośród przeróżnych wzorów. Dlaczego wibroprasowanie stało się tak bardzo popularne? Jakie zalety decydują o tym, że często to właśnie ta metoda jest wybierana? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.  

 Zalety posadzek wibroprasowanych

Technologia wibracyjna uchodzi za rewolucję w układaniu płytek ceramicznych. Dlaczego posadzki wibroprasowane osiągnęły taką popularność oraz liczne rekomendacje?

Po pierwsze, płytki, które są układane za pomocą wibroprasowania są bardziej odporne na obciążenia. Co ważne odporność ta przejawia się zarówno, gdy mówimy o dużym ruchu pieszym jak i gdy mówimy o dużych obciążeniach miejscowych (np. bez problemu można na powierzchni wibroprasowanej posadzki umieścić ciężki regał lub maszynę). W efekcie tego rodzaju posadzki są wykorzystywane zarówno w powierzchniach magazynowych jak i w często uczęszczanych traktach komunikacyjnych (np. na dworcach lub w galeriach handlowych).

Ponadto, wiele osób jaki istotny plus postrzega ograniczenie do minimum szerokość fug. Jest to rozwiązanie, które wygląda estetycznie, gdyż możliwy jest do uzyskania efekt idealnie prostej powierzchni.

Metoda wibracyjna to sprawdzone i często rekomendowane rozwiązanie

Płytka cermiczna położona metodą wibroprasowaną jest mocno dociśnięta i osadzona na wylewce. Jest to twór, który tworzy wraz z wylewką monolityczną idealnie płaską strukturę.

Układanie posadzek wibroprasowanych jest hitem zyskującym popularność niemal na całym świecie. Dzięki wibroprasowaniu możliwy jest do uzyskania efekt jaki jaki jest powszechnie stosowany w obiektach handlowych, w halach przemysłowych, w warsztatach samochodowych oraz w halach produkcyjnych i magazynowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne